store.wacomturkiye.com

Hamiyet Kale

Hamiyet Kale

K2_WEBSITE_URL:

Whatsapp'ın Bir Yeni Özelliği Daha

WhatsApp, Android tarafındaki beta kullanıcıları ile silinen mesajlar için yeni bir özellik paylaştı. Buna göre, bir mesajı sildikten sonra ekranın alt tarafında çıkan bildiriminin hemen sağ tarafında geri al şeklinde bir buton olacak.

Fakat geri alma işleminin yalnızca bu bildirim gidene kadar geçerli olacak.  Dolayısıyla konuşma geçmişinde önceden sildiğimiz mesajları geri getiremeyeceğiz.

Henüz test aşamasında olan bu özelliğin tüm kullanıcıların kullanımına ne zaman sunulacağı belli değil. Fakat test edilen diğer gizlilik seçenekleriyle birlikte sunulması bekleniyor.

Facabook Canlı Alışveriş Özelliği Son Buluyor

Meta, geçtiğimiz gün paylaştığı bir blog yazısında, 1 Ekim itibariyle Facebook'un Canlı Alışveriş özelliği kapattığını duyurdu.

Şirketin açıklamasına göre, canlı yayın sırasında satış yapamayacak. Bunun nedeni olarak şirket kullanıcıların Facebook kullanım amaçlarının değiştiğini dile getirdi. Yapılan açıklamada :“Tüketicilerin izleme davranışları kısa biçimli videoya geçtiğinden, odağımızı Facebook ve Instagram’daki Reels’e kaydırıyoruz.”

Whatsapp'a Yeni Özellilk Geliyor

WABetainfo’nun haberine göre, WhatsApp Android 2.22.16.3 sürümü ile birlikte durum güncellemesinde sesli mesaj seçeneğini de ekleyecek. Kullanıcılar durum bölümünde fotoğraf ve videolar dışında sesli notlar da paylaşabilecekler. WhatsApp bu özelliğin adını “voice status” olarak belirledi.

Şu an test aşamasında olan bu özelliğin yakın zamanda çıkması bekleniyor.

Tiktok'tan Yeni Güncelleme

TikTok, kullanıcıları zararlı içeriklerden korumayı amaçlayan yeni özellikler üzerinde çalıştığını duyurdu. Duyurulan özelliklerden bir tanesi televizyonlarda, sinemalarda ve oyunlarda gördüğümüz sınıflandırma yöntemi olacak. Buna göre belli yaşın altında olan kullanıcıların karşısına yetişkin etiketi olan içerikler çıkmayacak.

K2_SUBSCRIBE_TO_THIS_RSS_FEED