store.wacomturkiye.com

iPod Standlı Mac Mini Prototipi 15 Yıl Sonra Gün Yüzüne Çıkarıldı

Apple' ın yeni bir prototip daha ortaya çıkarıldı. Bir Twitter kullanıcısı, Apple'ın 15 yıl önce tasarlamış olduğu ancak hiçbir zaman üretmediği iPod standına sahip Mac Mini prototipinin fotoğraflarının paylaştı. iPod standlı Mac Mini'den gelen fotoğraflar kısa bir süre içerisinde herkesin dikkatini çekmeyi başardı.

 

AiprPower adında kablosuz bir şarj standı üreteceğini söyleyen Apple ne yazıkki bunu başaramadı ve AirPower rafa kaldırıldı.Daha sonra ise AirPower'ın prototip görüntüleri yayınlandı.Hatta bugünlerde AirPower'ın iç tasarımını gösteren birçok görsel ortaya çıktı. Apple'ın sadece bugünü değil geçmişi de üretilmeyen ürünlerle dolu. Bu ürünlerden biri iPod standına sahip Mac Mini'dir.

YILLAR SONRA MAC MİNİ PROTOTİPİ ORTAYA ÇIKTI

Mac Mini prototipi, adından anlaşılacağı üzere bir iPdo standına sahip. Böylece 15 yıl öncenin popüler cihazları olan iPod Nano'lar Mac Mini'ye bağlanabiliyor, Apple için küçük olsa bir ekosistem kuruluyordu. iPhone 4 ve iPhone 4S'te kullanılan 30 pinli girişe yer veren Mac Mini, malesef ki hiçbir zaman üretilmedi.

apple ipod2

PEKİ NEDEN RAFA KALDIRILDI?

iPod modelleri döneminde popüler olsa da Mac Mini ile entegre çalışmaları sürdürülebilir değildir. Zira, iPod modellerinin tasarımı hep değiştiriliyordu. Uyumlulukta sorunlar yaşanabiliyordu. Doğrusunu söylemek gerekirse Mac Mini'nin üzerinde böyle bir standın olması da estetik açıdan pek hoş durmuyordu. Bu yüznden olsa gerek Apple prototipi rafa kaldırıldı.

K2_LEAVE_A_COMMENT

K2_COMMENT_FORM_NOTES