store.wacomturkiye.com

Instagram Hesabım Çalındı Nasıl Kurtarabilirim ?

Instagram hesabım çalındı nasıl geri alabilirim?  Herkes kendisi için ya da yakını için bu soruyu sormuştur. Instagram hesabınızın çalınmasının çok fazla sebesi olabilir. Öncelikle neden çalınmış olabileceğini bulmanız gerek.

Bu sebeplerden bazıları;

  1. Parolayı başkalarıyla paylaşma
  2. 3. parti uygulamalara hesabınızla giriş yapma(kim takip etmiyor v.b uygulamalar)
  3. Kullanmadığınız bir mail adresi tanımlamış olma
  4. Güçsüz parola kullanımı

Eğer 3.madde de belirtilen kullanmadığınız mail adresini sisteme tanımladıysanız ve hesabınıza telefon numarası eklemediyseniz yapmanız gereken işlem instagram uygulamasında şifremi unuttum butonuna tıklamak.

Ardından gelen ekranda kullanıcı adınız, telefon numaranız yada mail adresinizi yazıp ileri butona basın. Sonrasında Bu telefon numarasına ve mail adresine erişimim yok butona basın. Gelen ekranda gereken bilgileri doldurun ve destek iste butonubasın.

Destek talebiniz instagram tarafından değerlendirilip belirttiğiniz mail adresine dönüş yapacaklardır. Genellikle kimlik ile birlikte fotoğrafınızı göndermenizi talep ediyorlar. Bunu yaptıktan sonra ortalama 1 hafta içerisinde şifre sıfırlama linkiniz belirtilen adrese gönderiliyor.

 

Eğer mail adresi veya telefon numarasına erişiminiz varsa çok daha kısa sürede ve kolayca hesabınızı geri alabilirsiniz.

 

Bunun için şifrenizi mi unuttuza tıklayın.

Gelen ekranda kullanıcı adınız, telefon numaranız yada mail adresinizi yazıp ileri butona basın.

Burada hangisine erişimiz varsa onu seçerek devam edin.

Mail adresine gönderilen link ya da telefona gelen kod ile şifre sıfırlayıp hesabınızı geri alabilirsiniz

Tekrar böyle bir sorunla karşılaşmamak adına İki aşamalı doğrulama(2fa) özelleğini aktif ederseniz hesabınıza biri girmeye çalıştığınızda telefonunuza kod gelecek ve sizden habersiz giriş işlemi gerçekleştiremeyeceklerdir.

 

K2_MORE_IN_THIS_CATEGORY « Apple'ın Açığını Bulan Gençler

K2_LEAVE_A_COMMENT

K2_COMMENT_FORM_NOTES