store.wacomturkiye.com

Joomla Kurulumu Nasıl Yapılır ?

Joomla kurulumu için bir vps ya da hostinge ihtiyacınız var. Eğer hala satın almadıysanız www.sunucupark.com adresinden hosting ve vps paketlerine gözatabilrisiniz.

 

   1. Joomla kurulumu için öncelikle elinizde Joomla Temanızın Hızlı başlama dosyası ya da kurulumunu yapmak istediğiniz versiyonun dosyasını indirin.
   2. İndirdiğiniz dosyadaki verileri ftp ile veya admin panelinizde bulunan dosya yöneticisi ile web sitenizi yayınlayacağınız dizine çıkartın..
   3. Ardından admin panelinizden ya da ssh üzerinden bir mysql veritabanı ve kullanıcısı oluşturun. Ssh üzerinden nasıl mysql kullanıcı oluşturacağınızı bilmiyorsanız BU yazımıza göz atabilirsiniz.
   4. Sitenize girin, otomatik olarak kurulum ekranına yönlendirileceksiniz.
   5. İlk kurulum ekranında sitenizin adını, sloganını, admin kullanıcı adını, şifresini  ve mailini belirleyip ileri butonuna basın.

    joomla kurulum

   6. Gelen sayfada daha önce oluşturduğumuz veritabanı adı ve veritabanı kullanıcı adı ve şifresini girin. Veritabanına yazacak ön ekleri de manuel olarak belirleyebilirsiniz. Bu işlemlerden sonra tekrar ileri butonuna basın.joomla kurulum
   7. Bu sayfada girmiş olduğunuz bilgileri kontrol edin ve kurulum butonu ile kurulumu tamamlayın.
    joomla kurulum

 

Joomla kurulum işlemini başarıyla tamamladınız. Artık /administrator uzantısı ile belirlediğiniz kullanıcı adı ve şifre ile sitenizde düzenleme işlemlerine başlayabilirsiniz.

 

 

K2_LAST_MODIFIED_ONK2_FRIPM+03E_AUGUST+0300RAUGUST_SHORTPM+03_1C2

K2_LEAVE_A_COMMENT

K2_COMMENT_FORM_NOTES