store.wacomturkiye.com

Apple Fortnite'ı App Store'dan Kaldırdı

Pubg'ye rakip olarak orataya çıkan ve milyonlarca oyuncusu olan Fortnite son güncellemesi ile oyun içi para birimi olan V-Bucks'ı Epic Games üzerinden satın alınabilir hale getirmişti. Apple ise App Store'da bulunan tüm uygulamalar için yalnızca App Store üzerinden alınmasına izin veriyor.

Apple, Epic Games'in bu güncelleme ile getirdiği satın alım seçeneğini mağaza kurallarını ihlal ettiği için Fortnite oyununu mağazasından kaldırdı. V Bucks Apple Store üzerinde 9.99$'a satılırken Epic Games üzerinden aldığınızda 7.99$'a alabiliyordunuz. Her ne kadar oyuncuların işine yarayacak bir güncelleme de olsa Apple'ın kurallar konusunda ne kadar katı olduğunu herkes tarafından biliniyor ve Fortnite'ın son güncelleme sonrası Apple tarafından App Store'dan kaldırılması bekleniyordu.

Milyonlarca oyuncusu bulunan Fortnite'ın mağazadan kaldırılması Epic Games'in işine gelmediği gibi Apple tarafından da çok uzun süresi bir yasak olacağı beklenmiyor. Firmaların yakın bir süreçte anlaşıp Fortnite'ın bir kaç güne tekrar mağazada yerini alması bekleniyor.

 

K2_LAST_MODIFIED_ONK2_SATAM+03E_AUGUST+0300RAUGUST_SHORTAM+03_1C2

K2_LEAVE_A_COMMENT

K2_COMMENT_FORM_NOTES