store.wacomturkiye.com

Facebook Messenger ve Instagram Birleşiyor

Facebook, önce 2012 yılında Instagram'ı ardından da 2014'te Whatsapp'ı satın alarak bünyesine katmıştı. Bu sistemleri satın aldıktan sonra hepsini bir bütün halinde kullandırmayı amaçlayan Facebook bu isteği için ilk adımı geçtiğimiz günlerde çıkarttığı yeni Instagram sürümü ile denemeye başladı.

 

Bu sürüm ile birlikte Instagram ve Facebook Messenger birleşmeye başladı. Bazı kullanıcılar Instagramı açtıklarında Facebook Messenger ve Instagramın birleştiğine dair bir bildirim aldılar. Bu bildirimde programı gelen yenilikler ve isterlerse programı güncelleyip kullanmaya başlayabilecekleri isterlerse de şimdilik birleştirmede devam edebilme seçenekleri sunulmuştu. Güncellemeyi kabul eden kullanıcılarda Instagram DM simgesi Facebook Messenger simgesi olarak değişiyor. Messenger uygulamasında da Instagram sekmesi oluşuyor. Şu an hem iOs hem de Android kullanıcıları için kullanılabilir bir özellik. Ancak hala tüm kullanıcılara verilmedi ve kesin bir tarihte yok.

 

Tüm programlarını birbirine entegre bir şekilde çalıştırmayı hedefleyen Facebook bu konuda ilk adımını attı. Kullanıcılar için de tüm görüşmeleri tek noktadan yönetebilmek çok daha kolay olacak. Belki de önümüzdeki süreçte sadece Whatsapp kullanarak hem Facebook hem de Instagram görüşmelerimizi yönetmemizin ilk adımı atılmış olabilir.

K2_LAST_MODIFIED_ONK2_SATPM+03E_AUGUST+0300RAUGUST_SHORTPM+03_1C2

K2_LEAVE_A_COMMENT

K2_COMMENT_FORM_NOTES