store.wacomturkiye.com

Mac Kullanıcıları İçin Heyecanlandıran Netflix Kararı!

Mac kullanıcılarını yakından ilgilendirecek ve heyecandıracak bir açıklama yapıldı.

 

Apple tarafından kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunabilmek için çeşitli imkanlar tanınıyor. Bu süreçte yakın zamanda macOS Big Sur işletim sisteminin hayata geçirilmesi bekleniyor. Bunun üzerine işletim sisteminin hayata geçmesinin ardından HDR video desteği de sunduğu ifade edildi. Bunun ardından Apple tarafından yapılacak düzenleme sonrasında Netflix kullanıcıları içinde ilk kez büyük bir heyecana neden olacak çalışmanın gerçekleştirildiği belirlendi.

Netflix kullanıcıları açmış oldukları görsel çerisinde ilk kez 4K HDR formatında dizi ve film izlemenin keyfini çıkarabilecekler. Bunun için yeni bir detay daha ortaya çıktı. İlk kez 4K HDR formatı içerisinde Apple T2 Güvenlik Çipi’ne sahip Mac’ler üzerinden kullanılabileceği belirtildi. Bu süreçte Ultra HD akışla uyumlu bir süreç olduğu belirtildi.

Mac Kullanıcıları Keyifli bir Netflix Deneyimi Yaşayacaklar!

netflix macos

Apple Terminal tarafından Netflix cephesinde yeni bir çalışmanın yapılması bekleniyor. Bunun için macOS Big Sur üzerinden Safari ile birlikte 4K HDR içeriği görüntülemek açısından donanım gereksinimlerini içeren ve yakın zamanda da güncellenmiş olan destek belgesi talep etti.

Netflix sayfasında konu hakkında bir not düşüldü. Bu notun detaylarına bakıldığı zaman Ultra HD bir şekilde kaliteli olarak Netflix izlemek isteyenlerin Safari’nin son sürümüne sahip olmaları gerekmektedir. Ardından 2018 model ya da daha yeni bir Mac modelinin olmasının da süreç açısından önemli olduğu dile getirildi.

K2_LEAVE_A_COMMENT

K2_COMMENT_FORM_NOTES