store.wacomturkiye.com

Intel Oyunculara Yönelik Xe HPG GPU'yu Duyurdu

Intel, oyunculara yönelik yeni bir mimari olan Xe HPG'yi duyurdu. Xe Yüksek Performans Oyunculuk (High Performance Gaming)'in kısaltması olan yeni ismi taşıyan ürünler 2021'de karşımızda olacak.

 

AMD'nin GPU pazarında yakaladığı ivme, Intel'in de benzer ürünler geliştirmesi için bir itici güç oluşturmuştur. Architecture Day 2020'de Intel oyunculara yönelik yeni Intel Xe HPG'yi duyurdu. 2021'de gelecek olan bu GPU'larda GDDR6 bellek bulunacak.

Intel Xe'lerde yer alacak özellikler henüz açıklanmamış olsa da yeni grafik işlemcilerden Intel oldukça umutlu gözüküyor.

Intel Xe HPG, donanımsal ışın izleme desteğiyle gelecek!

Her ne kadar Xe HP ve HPC modelleri HBM bellekler kullanıyor olsa da Intel, HPG markasının daha bütçe dostu olmasını istiyor. Bu nedenle de yeni mimaride GDDR6 bellekler kullanılacak. Intel, GPU'nun özel bir ışın izleme (ray tracing) destek donanımına sahip olacağını ve 2021'de geleceğini doğruladı. 

Xe HPG kolayca gelişebilir

Xe HPG kolayca ölçeklenebilir bir mimari felsefe olarak öne çıkıyor. Yani ilk GPU'nun denemelerinden sonra Intel, yeterli performans alabilirse Xe HPG sayısında artışa gidebilir. Ayrıca Intel gizli tuttuğu sürücü stokları üzerinde de çalışıyor.

K2_LAST_MODIFIED_ONK2_SATAM+03E_AUGUST+0300RAUGUST_SHORTAM+03_1C2

K2_LEAVE_A_COMMENT

K2_COMMENT_FORM_NOTES