store.wacomturkiye.com

E-Ticaret Siteleri için Hosting Seçimi

# Kurumsal Firma : E-ticaret sitenizin güvenirliği için kurulum sonrası teknik desteği güçlü olan bir firma seçin. Köklü ve kurumsal bir firmadan alacağınız hizmet, maliyet açısından daha yüksek olsa da uzun vadede sorun yaşamınızı önler. Hosting firması seçerken ücretsiz hizmetler sunan, hem zengin içerikli hem de uygun fiyatlı kurumsal bir hosting firması seçin.

# Güvenlik : E-ticaret sitelerinin en önemli unsuru ziyaretçilerin güvenliğidir. Bunun için GeıTrust , Comodo, RapidSSL vb. popüler SSL sertifikalarının kullanılması gerekmektedir. Ücretsiz SSL sertifikası sunan hosting firması seçebilirsiniz. DDos saldırıları için firewall desteği sunan hosting firmasılarını seçebilirsiniz.

# Hız : Kissmetrics verilerine göre kullanıcılar, bir internet sitesinin yüklenme hızının 2 saniyeden uzun sürmemesini istiyor. Yüksek RAM boyutu olan ve SSD disk yapısına sahip hosting paketi sunan firmalar tercih edin.

# Yazılım Desteği : Hosting paketiniz , E-ticaret internet sitenizin kurulumunda kullanacağınızı Magento, OpenCart, ZenCart, DrupalCommerce gibi alışveriş platformu yazılımlarını desteklemektedir. Aynı zamanda PHP, ASP.NET, Java, MSSQL, MySQL ve Htaccess gibi altyapı hizmetlerinin, hosting paketiniz tarafından desteklenmesi gerekir.

# Yazılım Kontrolü : Log dosyarlarını yönetmek, farklı eklentiler yüklemek ve WordPress, PHP, MySQL gibi yazılımlar üzerinde daha fazla kontrolünüzün olması için istediğiniz gibi kişiselleştirme yapmanıza imkan sağlayan bir hosting paketi tercih edin.

# Online Ödeme Sistemi: E-ticaret hosting paketi, online ödeme sistemleri ile uyumlu olmalı, 3D Secure ve sanal post desteği vermelidir.

# Sunucu : Sahip olduğunuz sunucu, donanım ve performans açısından kaliteli olmalı, kullandığınız veritabanı ve yazılımları desteklemelidir. Kişisel verilerin güvenliği için Sanal Sunucu (VPS) hizmetlerini tercih edebilirsiniz.

# Yönetim : cPanel , DirectAdmin gibi modern ve sezgisel bir kontrol paneli, hem sunucu yönetimi açısından öğrenimi kolaydır hem de herhangi bir sorun olduğundan ilgili dosyalara hızlıca ulaşabilmenizi ve hosting hizmetinizle ilgili problemleri kolaylıkla çözmenizi sağlar. Hosting seçerken panel arayüzüne sahip olup olmadığını kontrol edin.

# Bant Genişliği (Bandwidth) : E-ticaret internet siteniz için limitsiz bant genişliğine sahip hosting paketi tercih edin. Bu sayede müşterilerin alışveriş süreci yavaşlamaz ve site trafiğiniz olumsuz etkilenmez.

# Platform Seçimi : Kullandığınız yazılım dili ve işletim sistemine uygun bir hosting paketi tercih etmelisiniz. WordPress, Joomla vb. için PHP ve MySQL' e uygun Linux paketleri, ASP.NET için Windows paketlerini , HTML için iser her iki sistem paketlerini tercih edebilirsiniz.

 

K2_LAST_MODIFIED_ONK2_SATAM+03E_AUGUST+0300RAUGUST_SHORTAM+03_1C2

K2_LEAVE_A_COMMENT

K2_COMMENT_FORM_NOTES