store.wacomturkiye.com

Domain Sorgularken Dikkat Edilmesi Gerekilen 5 Unsur

Bir domain satın almak, çevrimiçi işinize yatırım yapmanın ilk adımıdır. Bu yüzden ilk adımınızın doğru olması için domain satın almadan önce dikkat etmeniz gerek unsurlar bulunmaktadır.

 

Potansiyel müşterilerinizle ilk temas noktanızdır ve ilk izlenim her zaman önemlidir. İnsanlar domain'iniz sayesinde sizin kim olduğunuzu ve ne iş yaptığınızı anlar.

Kısa,basit, benzersiz , alakalı , anahtar kelime açıısndan zengin ve tamamen mükemmel olan bir domanini nasıl seçebiliriz?

# 1 -> Neden Domaine İhticayımız Var?

Her web sitesinden IP adresi olarak bilinen benzersiz bir sayı dizisi mevcuttur. Bu sayı dizisinin hatırlanması neredeyse imkansızdır. Bu nedenle , IP adreslerini kullanmak yerine , internetteki web sitelerini tanımlamak için domain'ler yani alan adları geliştirilmiştir.

İyi bir alan adı çevrimiçi kimliğinize önemli bir değer katar. Alan adınız ne kadar kısa ve basitse , hedef kitlenizin aklında o kadar kalıcı olursunuz. Fakat uzun, yapılan alakasız, semboller içeren bir alan adı seçerseniz , o zaman muhtemelen bir spam olarak algılanabilirsiz.

 # 2 -> Nasıl Bir Domain Seçmeliyim?

Domain Sorgularken yazılması ve hatırlanması kolay olan alan adlarını tercih edin ve yanlış yazılmış kelimeleri kullanmaktan kaçının. Alan adınızı olabildiğince kısa tutun. 18 karakterden fazla herhangi bir domain satın almayın. Domain'ninizde tire ve rakam kullanmaktan kaçının.

# 3 -> Seçtiğim Domaim İşimi Büyütmeme Yardımcı Olur Mu?

"www.cileklipasta.com" domain'nini satın alırsanız, sitenize gelenler sadece çilekli pasta sattığınızı, kek ve kurabiye gibi sektörün diğer dikey alanlarına girmek istemediğinizi söylremiş olursunuz. Tek yapmak istediğinizin çilekli pasta olduğundan eminseniz , "www.cileklipasta.com" sizin için mükemmel bir domain'dir.

Ancak , zaman içinde işiniz büyüdükçe, hizmetinizi genişletmek isteyeceğinizi düşünüyorsanız, "www.cileklitatlilar.com" gibi bir domain adresi tercih edebilirisiniz. Bu şekilde sadece paste değilde diğer tatlılarıda satışını yaptığınızı bildirmiş olursunuz.

Tüm sebeplerden dolayı domain sorgulatırken web sitenizin geleceği için keskin bir vizyona sahip olmanız çok önemlidir.

K2_LAST_MODIFIED_ONK2_TUEPM+03E_SEPTEMBER+0300RSEPTEMBER_SHORTPM+03_1C2

K2_LEAVE_A_COMMENT

K2_COMMENT_FORM_NOTES