store.wacomturkiye.com

WordPress 5.5 Güncellemesi Çıktı!

WordPress , dünyaca ünlü en çok kullanılan içerik yönetim sistemlerinden bir tanesidir. Yeni güncellemeden sonra çok ses getirebilecek yenilikler ile birlikte geliyor.

# WordPress Temalarınızı ve Eklentilerinize Otomatik Güncelleme Seçeneği

WordPress 5.5 güncellemesi ile WordPress'in tema ve eklentilere otomatik güncelleme özelliği olacak. Kullanıcılar tema ve eklentilerini otomatik güncelleme seçeneğiyle zahmetsiz şekilde güncelleyebilecek.

Otomatik güncelleme özelliği sadece WordPress CMS çekirdeği için kullanılabilir. 5.5 güncellemesi yayınlandıktan sonra kullanıcılar temalar ve eklentiler için de güncellemelerin otomatik yapılmasını seçebilecek. Güncellemeleri almayan eklenti ve temalar güvenlik açıklarına sebebiyet verebiliyordu. Bu güncelleme ile birlikte tema ve eklentiler otomatik olarak güncelleme alabilecek ve herhangi bir güvenlik açıklarını kapatabiliyor ve siteler güncel kalarak saldırılara maruz kalmasını önlenebiliyor. 

# XML Sitemap Özelliği

XML Sitemap yani site haritaları arama motorlarının web sitenizin içeriğini kolayca tarayıp indexlemesini sağlayan dosyalardır. WordPress kullanıcıları güncellemeden önce çeşitli eklentiler ve seo araçları ile site haritasını oluştururken, 5.5 güncellemesi ile birlikte WordPress site haritalarını kedisi oluşturabilecek.

# Lazy Load Özelliği 5.5 Güncellemesinin Bir Parçası

Lazy Load , görsel öğelerin çok olduğu ve sayfa uzunluğunun fazla olduğu sitelerde, sayfaların daha hızlı açılmasını sağlayan ek bir JavaScript kodunun kullanımıdır. Lazy Load, bang genişliği tasarrufu ile sitenizin hızını artırmaya yarayan bir metotdur. Özetlemek gerekirse Lazy Load ekranda olmayan görsel ve dosyaların ekran kaydırıldıkça yüklenmesini sağlayarak kullanıcı deneyimi ve site performansını arttıran bir araçtır.

WordPress 5.5 güncellemesi ile Lazy Load özelliği için eklenti kullanmanıza gerek kalmayacak.

WordPress bu güncellemeyle birlikte Lazy Load kodlarını kendi çekirdeğinden sağlayacak. WordPress'in 5.5 güncellemesi ile site performansına ve kullanıcı deneyimine yönelik yenilikler yaptığını gözden kaçırmamak gerek.

#5.5 Güncellemesiyle Performans Canavarına Dönüşen WordPress Teması : Kadence

Kadence, site performansı ve kullanıcı deneyimini öncelik edinerek geliştirilen ücretsiz bir WordPress temasıdır. Kadence, Blocks - Gutenberg Page Builder yani Gutenberg sayfa yapıcı plugini ile müthiş ve eşsiz özelliklerini kullamanıza olanak sağlayacaktır. 

# Pingdom Page Speed Test

Pingdom sayfa testinden neredeyse mükemmel bir sonuç alan Kadence, 55 kb gibi inanılmaz bir sayfa boyutuna sahip. Sayfa boyutlarının ufalması aynı şekilde web sitenizin hızlı yüklenmesini yüksek performans göstermesini sağlar.

# GT Metrix Sonuçları

GT Metrix hız testi sonuçları da hemen hemen Pingdom'ın sonuçlarına yakın bir sonuç verdi. 48 kb'lık sayfa boyutuyla, sayfa yüklenme hızı 1.1 saniye olarak gözlemlendi.

# 5.5 Güncellemesiyle Gelen Kullanıcı Arayüzü İyileştirmeleri

WordPress bu güncellemesiyle kullanıcı arayüzünde de çeşitli iyileştirmeler yaptı.

Gutenberg'den sonra Geliştirilen Blog Builder menüsü tasarımında kullanacağınız bir çok eklenti dolu.

Güncelleme ile birlikte Gutenberg paneline mobil cihazlarda sayfayı önizleme özelliğine sahiptir.

# Önceden Tasarlanmış Elementler

Kadence Blog Page Builder ayrıca tasarımınızı çeşitlendireceğiniz çeşitli bölüm şablonlarını da beraberinde getiriyor.

# Biçimlendirme Ayarlarınızı Kopyala Yağıştır Olarak Taşıyın.

Kadence temasıyla kullanacağız blog page builder, biçimlendirme ayarlaınızı kopyala yapıştır yaparak diğer bölümlere uygulanızı son derece kolaylaştırıor.

# Kadence Teması ve WordPress 5.5 Güncellemesi Neden Bu Kadar Önemli?

  • Sektörde büyük değişimler yaratacak kolaylıklara sahip.
  • Hemen her işleminizi ana arayüzden halletmenizi sağlar.
  • Yüksek site performansı ve iyileştirmelere ve optimizasyonlara sahip.
  • Cache sorunu olmaması.
K2_LAST_MODIFIED_ONK2_SATAM+03E_AUGUST+0300RAUGUST_SHORTAM+03_1C2

K2_LEAVE_A_COMMENT

K2_COMMENT_FORM_NOTES